W górach

Tatry Słowackie: niesamowity timelapse!

22 maja 2016
1854 Wyświetleń
4 Komentarzy
Przeczytano 3 minuty temu
Tatry Słowackie: niesamowity timelapse!

Przyszła niedziela, dzień odpoczynku. Czas na to, by wspólnie spędzić go z rodzinami… Długo zastanawialiśmy się o czym Wam dziś napisać. Co powiecie na słodkie, niedzielne lenistwo? Będzie czas na wspólne gry i zabawy, obiad zjedzony przy rodzinnym stole. Wszystko po to, by poświęcić ten czas najbliższym. Możecie go wykorzystać także, by łączyć przyjemne z pożytecznym. A gdyby tak usiąść wygodnie w fotelu i rozkoszować się cudownymi widokami? Mamy dla Was kilka propozycji – tym razem wędrujemy do naszych południowych sąsiadów. Tatry Słowackie i wszystko jasne!

Tatry Słowackie: oaza piękna i spokoju

W odmętach i przestworzach internetu wśród zalewającej nas papki można odnaleźć czasem prawdziwe perełki. Czasem będą to wspaniałe zdjęcia, poruszające filmy, kojące dźwięki, a czasem czyjś tekst poruszy nas do głębi. Potrzebujemy takich chwil – to one ładują nas od środka, sprawiają, że nie dajemy się jeszcze zwariować, biegnąc w wyścigu codzienności. Jasne, że najlepiej byłoby rzucić wszystko, wziąć plecak i uciec choćby na kilka dni. Zaszyć się w głuszy, kontemplować przyrodę, przemyśleć to i owo. W spokoju.

Co zrobić, kiedy jednak nie mamy takiej możliwości? Zaszyć się na godzinę i napawać się pięknem świata uchwyconym przez człowieka. Uwierzcie – jest naprawdę wiele tego typu materiałów. Wystarczy tylko chcieć je znaleźć. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Co myślicie o tym, by stworzyć takie miejsce, taką społeczność, która będzie miejscem na dzielenie się tego typu materiałami? Która będzie się wzajemnie inspirować? Inspiracja – och, jak ona potrzebna jest w życiu. Czasem iskierka potrafi rozpalić ogromny płomień w naszych wnętrzach, dzięki któremu nie trzeba gorączkowo odliczać minut do końca pracy… Przemyślcie to i dajcie znać w komentarzach i na FB, ok? :) 

Na początek mamy dla Was przepyszne widoki okraszone ciekawym montażem, które ukazują jak piękny jest kraj naszych sąsiadów, jak wspaniałe są Tatry Słowackie. Czasem mogą pojawić się łzy wzruszenia czy uśmiech na twarzy, nie wspominając o rozluźniającej melancholii. Te wszystkie cudowności przygotował Matúš Lašan. Włączcie i dajcie się porwać do krainy łagodności!

 

Przepiękne, prawda? :) Ciekawi jesteśmy, który z filmików się Wam najbardziej podobał. Zainspirowały Was one do odwiedzin Słowacji i wyprawy w tamtejsze Tatry?

#KeepCalmAndEnjoyTheTrip #CałyŚwiatWJednymMiejscu

4 Comments

  1. Ale super! Filmiki boskie! Ciężko powiedzieć, który jest the best, jak dla mnie wszystkie są niesamowite :) Co do inspiracji jestem za, na naszych Kocich Ścieżkach mamy same takowe 😉

  2. Mega! Ciężko się określić, który filmik jest the best, jak dla mnie wszystkie są wspaniałe. Co do miejsca, które będzie inspirować, jesteśmy jak najbardziej za! Staramy się też by nasze Kocie Ścieżki były właśnie takim miejscem… :)

  3. Kocham góry, szczególnie Tatry :) a co filmików urzekł mnie nr 2

  4. Przecudownie – każdy filmik osobno jak i wszystkie razem i do tego super opis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *